Pietrucha Group

Geosiatki - wzmacnianie nasypu, stabilizacja gruntu

Rozpoczynając produkcję nowoczesnych georusztów, czyli geosiatek o sztywnych, integralnych węzłach POLGRID oraz geokompozytów, firma Pietrucha po raz kolejny poszerzyła zakres swojej działalności oraz dołączyła do wąskiego grona przedsiębiorstw, zajmujących się ich wytwarzaniem.

Najważniejsze zalety geosiatek POLGRID to przede wszystkim bardzo skuteczna stabilizacja oraz zwiększenie nośności podłoża, przygotowywanego pod różnego rodzaju projekty inżynierii budowlanej. Powodem rosnącego zainteresowania ich wykorzystaniem jest również prostota instalacji, dzięki czemu możliwe jest zminimalizowanie czasu, a więc i kosztów budowy, a także ograniczenie zużycia materiałów niezbędnych do realizacji danego zlecenia poprzez zmniejszenie grubości warstwy kruszywa.

Geosiatki są niezwykle szeroko wykorzystywane w budownictwie komunikacyjnym i ziemnym do stabilizacji gruntu pod drogami kołowymi i szynowymi, placami i parkingami, drogami leśnymi, tymczasowymi i dojazdowymi, a także do wzmacniania skarp i nasypów, czy też gruntu pod fundamentami.

Zapraszamy do poznania szczegółowych parametrów technicznych georusztów oraz geokompozytów Pietrucha.

Aktualności

03.11.2011|

Projekt

tn_unia_2.jpg

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować iż firma SiA Pietrucha uruchomiła nową linię produkującą geosiatkę o sztywnych węzłach. Projekt ten był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa. Celem tego projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności SiA Pietrucha poprzez wdrożenie nowej technologii produkcji geosiatki mającej zastosowanie w inżynierii lądowej, m.in. budownictwie drogowym i kolejowym. Jest to technologicznie bardzo zaawansowane przedsięwzięcie które pozwoli mam zaoferowanie wyrobów o najwyższej światowej jakości. Wprowadzając na rynek  geosiatki o sztywnych węzłach firma SiA Pietrucha dołączyła w ten sposób do grona nielicznych producentów tego wyrobu na świecie.
 
Andrzej Pietrucha 


03.11.2014|

Geoinżynieria w budownictwie - konferencja

21.09.2014|

10th International Conference on Geosynthetics

803aed7066.jpg

Pietrucha International zaprasza do odwiedzenia 10 Międzynarodowej Konferencji Geosynteycznej 2014 w Berlinie.

Konferencja 10ICG trwa w dniach 21 do 25 września 2014 i bezpośrednia połączona jest z 33 Niemiecką Konferencją Mechaniki Gruntów 23-26 wrzesnia 2014.

Tematy konferencji

 • zielona inżynieria
 • zasotoswanie geosynteyków w energii odnawialnej
 • Ochorna środowiska
 • Zastosowanie w budowie dróg kołowych, kolejnictwie i innym transporcie
 • Wzmocnienia ścian, zboczy i obwałowań
12.05.2014|

Zaproszenie na targi AUTOSTRADA POLSKA 2014

Szanowni Państwo!

Jak co roku w Kielcach, w dniach 14-16 maja 2014 odbędą się targi AUTOSTRADA POLSKA 2014. Nie zabraknie tam również nas!
Zaprezentujemy Państwu nasze produkty dedykowane dla branży budownictwa drogowego, inżynierii lądowej i wodnej: 

 • geosiatki o sztywnych węzłach POLGRID
 • grodzice winylowe ECOLOCK

Mamy nadzieję na spotkanie i możliwość przedstawienia Państwu naszej oferty. Znajdą nas Państwo na stoisku zewnętrznym ZG-47, przy czerwonym piętrowym autobusie.

Gorąco zapraszamy!

 

18.04.2014|

Dobre, bo polskie

autostrady_4_2014_1841.jpg

W najnowszym numerze (4/2014) Magazynu AUTOSTRADY można znaleźć ciekawy artykuł. W stałym dziale "Dobre, bo polskie" opublikowany został tekst pt. "Ciągły rozwój naszą przewagą konkurencyjną". Dotyczy on historii oraz obecnych kierunków działania Grupy PIETRUCHA. Udostępniamy pełną wersję artykułu.

01.04.2014|

Zapraszamy do Sztokholmu

Nordbygg 2014Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Nordbygg 2014 w Sztokholmie.  Firmy S i A Pietrucha znajduje się w Polish Pavilon na stoisku nr EÖ 40. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas oraz zapoznania się z nasza ofertą produktową.

16.01.2014|

Targi Infratech Essen

essen-20140116-00049.jpg

Infratech

 

Serdecznie Zapraszamy na Targii Infratech 2014 Essen, Niemcy, na których posiadamy stoisko z naszymi czołowymi produktami przeznaczonymi pod infrastrukturę wodną oraz lądową tj. Grodzice winylowe EcoLock, Systemy do zabudowy marin i nabrzeży wykonane z kompozytu drewna z PVC pod nazwą handlową Terradeck oraz Geosiatki o sztywnych węzłach Polgrid. Nie mogło nas zabraknąć na tak znakomitej wystawie jaką jest Infratech 2014, tak ściśle skupionej na infrastrukturze technicznej z branży wodnej oraz lądowej inżynierii. Targi Infratech 2014 to miejsce spotkań dostawców, dystrybutorów, wykonawców oraz potencjalnych klientów produktów i usług związanych z infrastrukturą.

Zapraszamy na Targi Infratech  oraz do odwiedzenia naszego stoiska z produktami Grupy Pietrucha. Targi trwają od 15.01.2014 do 17.01.2014 na terenie Targów Essen.

28.11.2013|

Kongres POLANDAFRICA

Z Afryką od dawna łączą Polskę więzy partnerstwa i współpracy. Jest też interesującym rynkiem dla produktów Grupy Pietrucha takich jak geosiatki POLGRID oraz grodzice winylowe ECOLOCK. Okazją do nawiązania nowych kontaktów handlowych zarówno dla strony polskiej jak i odwiedzających nas gości z Afryki był kongres POLANDAFRICA 2013, który zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza - Łódź we współpracy z Instytutem Afrykańskim oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych i pod patronatem Zespołu d/s. Afryki Parlamentu.

 

Kongres otworzyła 26 listopada sesja plenarna pt. "Polska - Afryka, perspektywy partnerskiej współpracy", w której wzięli udział przedstawiciele rządu RP, ambasadorzy państw afrykańskich, lokalnych władz samorządowych oraz organizacji gospodarczych i przedsiębiorców z Afryki i Polski.

 

Ważną częścią kongresu były sesje tematyczne. Grupa PIETRUCHA miała okazję zaprezentować się na sesji poświęconej geoinżynierii, górnictwu, energetyki i ekologii przedstawiają prezentację pt: "Advanced cost - effective solutions for geotechnica, projects. Introduction to geosynthesis and vinyl sheet"

 

Wierzymy, że rozmowy biznesowe z naszymi partnerami z Afryki zaowocują wieloletnią współpracą handlową.

 

 

 

19.09.2013|

Grupa PIETRUCHA weźmie udział w kongresie POLANDAFRICA 2013

Regionalna Izba Gospodarcza Łódź wspólnie z Instytutem Afrykańskim oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych organizuje w dniach 26-27 listopada 2013 roku w Łodzi Polsko-Afrykański Kongres Współpracy POLANDAFRICA 2013. 

Celem głównym Kongresu jest rozwój relacji biznesowych pomiędzy Polską i Afryką, w tym w szczególności współpracy z państwami objętymi rządowym programem „GO AFRICA”.

Kongres otworzy sesja plenarna pt. "Polska - Afryka, perspektywy partnerskiej współpracy", w której udział wezmą przedstawiciele rządu RP, ambasadorzy państw afrykańskich, lokalnych władz samorządowych oraz organizacji gospodarczych i przedsiębiorców z Afryki i Polski. Po jej zakończeniu, w drugiej części dnia odbędą się następujące sesje tematyczne:

 • Geoinżynieria, górnictwo, energetyka i ekologia
 • Przemysł obronny
 • Inwestycje, w tym infrastruktura i budownictwo
 • Informatyka i jej zastosowania w nowoczesnej gospodarce
 • Rolnictwo i przemysł spożywczy
 • Ochrona zdrowia, przemysł farmaceutyczny i medyczny
 • Nauka i edukacja

Sesje te będą kontynuowane w drugim dniu kongresu wraz z równolegle prowadzonymi rozmowami B2B pomiędzy zainteresowanymi stronami.

 

11.09.2013|

Targi Leśne w Rogowie

Jezow-20130906-00028.jpg

W dniach 4-6 września 2013 odbyły się Międzynarodowe Targi Leśne w Rogowie, na których firma „S. i A. Pietrucha” miała przyjemnośc prezentacji swoich produktów: geosiatek POLGRID i grodzic winylowych EcoLock.

Międzynarodowe Targi Leśne w Rogowie to jedna z największych tego typu imprez w kraju. Na terenie LZD SGGW w Rogowie organizowana jest od 1999 roku. Ostatnie edycje, co 2 lata,  organizowane są we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.


Ponad 90 wystawców prezentowało ofertę sprzętu przeznaczonego do prac związanych z hodowlą, ochroną i użytkowaniem lasu. Goście targów mogli się zapoznać z nowoczesnymi narzędziami, maszynami i urządzeniami do pozyskiwania, zrywki oraz transportu i przerobu drewna, nowinkami elektroniki i informatyki przeznaczonej dla leśnictwa oraz produktami inżynieryjskimi służącymi do budowy i wzmacniania konstrukcji dróg leśnych.

03.09.2013|

XXVIII International Baltic Road Conference

IMG_00000075.jpg

Prezentacja Geosiatek Polgrid oraz Grodzic Pietrucha na XXVIII International Baltic Road Conference

Raz na 4 lata w Wilnie na terenie LitExpo odbywa się cykliczna konferencja o tematyce drogowej połączona z imprezą wystawienniczą.  Jest to jedna z największych imprez poświęcona tematyce rozwoju infrastruktury drogowej jak i kolejowej. Tegoroczna konferencja odbyła się pod hasłem „Roads for Society” czyli drogi dla społeczeństwa. Całość imprezy obejmowała wystąpienia inżynierów oraz geotechników przedstawiających nowe spojrzenie na rozwój infrastruktury lądowej, wystawę innowacyjnych produktów pod budowę dróg, mostów oraz szkolenie wyjazdowe.  Zważając na specyfikę imprezy nie mogło zabraknąć firmy Pietrucha z jej czołowymi produktami przeznaczonymi pod inżynierię drogową czyli geosiatek Polgrid oraz Grodzic winylowych Pietrucha. Geosiatki Polgrid jaki i grodzice PCV Pietrucha wzbudziły zainteresowanie inżynierów, projektantów, firm drogowych, handlowych oraz instytucji rządowych odpowiedzialnych za odejmowanie decyzji dotyczących rozwoju infrastruktury lądowej.

Całość konferencji została oceniona przez grono uczestniczących, jak i odwiedzających, na wysokim poziomie oraz za najważniejszą imprezę związanej z branżą inżynierii drogowej, dlatego też nie mogło zabraknąć naszej firmy z produktami Polgrid oraz Grodzicami PCV Pietrucha.

13.08.2013|

Georuszty POLGRID użyte do wzmocnienia podtorza kolejowego

Firma DOLKOM sp. z o. o. zrealizowała z użyciem georusztów POLGRID zadanie:
”Remont linii kolejowej nr 273 na odcinku Wrocław Pracze - Brzezinka Średzka – Księginice”.
Przy tej inwestycji georuszt POLGRID BX 30/30 został użyty w konstrukcji podtorza kolejowego do wzmocnienie warstwy ochronnej.  

 

Remontu dokonano kombajnem AHM 800R, który jest jedyną w Polsce i jedną z pięciu w Europie maszyn służących do potokowej wymiany podtorza. W ciągu doby urządzenie jest w stanie wymienić od 400 do 600 metrów zużytego podtorza bez demontażu toru. Mierzący nawet do ośmiuset metrów długości kombajn przesuwając się po torze wybiera zużyty tłuczeń i usuwa uszkodzoną warstwę podtorza. W przygotowane w ten sposób miejsce maszyna umieszcza nową warstwę tłucznia. Ważne jest, że maszyna, poprzez specjalne wibracje, utwardza ułożoną warstwę tłucznia i zagęszcza ją do osiągnięcia wymaganej nośności i wskaźnika zagęszczenia. Dzięki temu AHM skutecznie wzmacnia podtorze.
Kombajn układa też zbrojenie warstwy ochronnej z georusztu i zagęszcza ją do osiągnięcia wymaganej stabilności i wskaźnika zagęszczenia.

 

Zaletą maszyny jest jej wydajność, dokładność i to, że minimalizuje uciążliwości dla otoczenia i środowiska naturalnego (nie trzeba korzystać z dodatkowego sprzętu do robót budowlanych)

 

Zastosowanie georusztu do zbrojenia warstwy ochronnej:

 • ogranicza szybkość osiadania tłucznia
 • ogranicza degradację podsypki powodowaną przez roboty utrzymaniowe
 • wydłuża okres pomiędzy robotami utrzymaniowymi
 • zmniejsza grubość warstwy ochronnej
 • ogranicza koszty i czasu trwania robót utrzymaniowych15.07.2013|

Sukces na targach Techtextill 2013 we Frankfurcie

frankfurt2013.jpg

W czerwcu tego roku odbyły się targi Techtextile we Frankfurcie na których posiadaliśmy stoisko wystawiennicze z naszymi czołowymi produktami, którymi są geosiatki o sztywnych węzłach Polgrid oraz grodzice winylowe DuoLock.

Stoisko z geosiatkami Polgrid oraz grodzicami Duolock przyciągnęło klientów z całego świata, którzy odwiedzali tegoroczną edycję targów Techtextil 2013. Siatki Polgrid oraz grodzice winylowe przyciągnęły uwagę potencjalnych klientów z Niemiec, Irlandii, Brazylii, Trucji oraz wielu innych krajów z całego świata.

25.05.2013|

Podziękowanie


Wczoraj zakończyły się Międzynarodowe targi budownictwa drogowego AUTOSTRADA POLSKA. Serdecznie dziękujemy wszystkim klientom i gościom za odwiedzenie naszego stoiska oraz za zainteresowanie naszymi produktami. Dzięki tym interesującym spotkaniom oraz wymianie cennych doświadczeń mogliśmy jeszcze lepiej poznać wzajemne potrzeby i zacieśnić dotychczasową współpracę. Mamy nadzieję, że rozpoczęte rozmowy przerodzą się w projekty zakończone sukcesem.

15.05.2013|

Targi Autostrada Polska 2013

Targi Autostrada

03.04.2013|

Innowacyjność w produkcji

Fragment programu Strefa Biznesu realizowany przez TVP Łódź o wykorzystaniu funduszy unijnych

11.03.2013|

XXVIII ogólnopolskie Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji

IMG_0901.JPG

W dniach od 5 do 8 marca 2013 w Wiśle odbyły się XXVIII ogólnopolskie Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji, gdzie firma S. i A. Pietrucha miała zaszczyt być jednym z wystawców i prelegentów. Warsztaty dla projektantów i wykonawców organizowane są przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.


Tematyką tej edycji Warsztatów były zagadnienia związane między innymi ze wzmacnianiem podłoża gruntowego, fundamentowaniem, głębokimi wykopami oraz nasypami zarówno w aspekcie projektowym jak i realizacyjnym.
„Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji” są aktualnie największym w kraju spotkaniem przeznaczonym dla projektantów konstrukcji budownictwa ogólnego, przemysłowego i komunikacyjnego, producentów materiałów budowlanych, specjalistycznych firm oraz przedsiębiorstw wykonawczych.

11.12.2012|

Kolejna edycja seminarium naukowego firmy Pietrucha

20121015_015959.JPG

W dniach 6 - 8 grudnia 2012 roku w Hotelu SPA „Piastów Gród” w Dusznikach-Zdroju odbyła się kolejna już edycja seminarium naukowego zorganizowanego przez firmę
S. i A. PIETRUCHA. Dzięki dużemu zainteresowaniu poprzednimi edycjami organizowane przez nas seminaria stały się imprezami cyklicznymi. Dają one uczestnikom, oprócz korzyści merytorycznych, możliwość wymiany doświadczeń i opinii na temat aktualnie odbywających się w Polsce inwestycji  z zakresu inżynierii lądowej i wodnej.

 

Tematem przewodnim seminarium było "ZASTOSOWANIE GEOSYNTETYKÓW W BUDOWNICTWIE DROGOWYM I KOLEJOWYM”. Wzięło w nim udział 14 projektantów i inżynierów z biur projektowych zajmujących się infrastrukturą drogową i kolejową.

 

Uczestnicy mieli okazję poznać produkty naszej firmy: geosiatki o sztywnych integralnych węzłach POLGRID i grodzice winylowe PIETRUCHA. Znaczna część prezentacji poświęcona była przykładom ich zastosowań w konkretnych inwestycjach inżynierskich. Pozytywne recenzje jakie firma zebrała po zakończeniu szkolenia dają pewność, że kolejna edycja naszego seminarium naukowego jest tylko kwestią czasu.

26.11.2012|

"Problemy budowy i naprawy podtorza" - konferencja

2012-11-26.jpg

W dniach 22-23 listopada 2012 w Jeleniej Górze odbyła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP przy udziale Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej. Tematem konferencji były „Problemy budowy i naprawy podtorza kolejowego”.

 

Istotnym zagadnieniem poruszanym wielokrotnie w wystąpieniach prelegentów, było zastosowanie geosyntetyków przy budowie i wzmacnianiu podtorza kolejowego. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli firmy S. i A. Pietrucha z prezentacją dotyczącą naszych produktów dedykowanych dla zastosowań w inżynierii wodno-lądowej:  geosiatek POLGRID oraz grodzic winylowych.

 

Wśród wykładów naukowców z Politechniki Wrocławskiej na szczególną uwagę zasługuje temat: „Wpływ geosyntetyków na sztywność torowiska” zaprezentowany przez dr hab. inż. Marka Krużyńskiego, prof. Politechniki Wrocławskiej. Wykład zakończony został z uroczystą galą z okazji przejścia Pana profesora na zasłużoną emeryturę.

29.10.2012|

Należymy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Geosyntetycznego

IGS_Corp_Member_Logo_HiRez.jpg

2 lata temu informowaliśmy Państwa o wprowadzeniu nowego produktu do  stabilizacji gruntu – geosiatki o sztywnych węzłach. Tę część naszej oferty traktujemy bardzo poważnie i wciąż staramy się pogłębiać nasze możliwości oraz doświadczenie.

Jednym z istotnych kroków do lepszego zrozumienia potrzeb naszych klientów jest aktualna i szeroka wiedza o geosyntetykach, dlatego miło nam poinformować, że  S. i A. Pietrucha należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Geosyntetycznego (International Geosynthetics Society). Mamy nadzieję, że znalezienie się w tak znakomitym gronie, powiększy nasze 25-letnie doświadczenie w ekstruzji tworzyw sztucznych.

17.10.2012|

Seminarium nt. zastosowana geosiatek

2012-10-12-214.jpg

W dniach 11 -13 października 2012 roku w Hotelu SPA „Piastów Gród” w Dusznikach-Zdroju odbyło się seminarium naukowe zorganizowane przez firmę S. i A. PIETRUCHA. Tematem przewodnim seminarium było „ZASTOSOWANIU GEOSYNTETYKÓW W BUDOWNICTWIE DROGOWYM I KOLEJOWYM”. Wzięło w nim udział 20 projektantów i inżynierów z biur projektowych zajmujących się infrastrukturą kolejową i drogową.

Obok zagadnień związanych z projektowaniem konstrukcji z użyciem geosyntetyków, zaprezentowaliśmy nasze produkty dedykowane dla branży inżynierii lądowej ze szczególnym uwzględnieniem geosiatek o sztywnych węzłach (georusztów) POLGRID oraz grodzic winylowych PIETRUCHA.

Naszych gości zainteresowały korzyści wynikające z zastosowania naszych produktów:

 • przyspieszenie wykonania robót,
 • zmniejszenie kosztów wykonawstwa,
 • poprawa jakości i trwałości inwestycji.

Zainteresowanie udziałem w seminarium przekroczyło możliwości lokalowe, dlatego planujemy wkrótce jego powtórzenie. O terminie oraz szczegółach będziemy informować wkrótce.

04.09.2012|

Konferencja

conferencja.jpg

4 - 7 września 2012 we Wrocławiu odbędzie się XVI Krajowa Konferencja Mechaniki Gruntów i Inzynierii Geotechnicznej oraz V Ogólnopolska Konferencja Młodych Geotechników poświecona tematyce „Problemów geotechnicznych budowli wodnych i komunikacyjnych”. Konferencja połączona jest z ekspozycją wystawienniczą produktów powiązanych z wcześniej wspomnianym tematem. Firma Pietrucha oprócz uczestnictwa w konferencji, również wystawia swój sztandarowy produkt geosiatkę o sztywnych węzłach Polgrid Pietrucha oraz grodzice winylowe Pietrucha. Geosiatka Polgrid zarówno jednokierunkowa jak i dwukierunkowa to produkt ścisle związany z inżynieria lądowa, a zastosowanie geosiatek Pietrucha w budowie dróg, nasypów czy skarp pozwala na oszczędności oraz innowacyjne wykonania projektów.

Serdecznie zapraszamy na stoisko firmy Pietrucha podczas trwania XVI Krajowej Konferencji Mechaniki Gruntów i Inżynierii Geotechnicznej w celu bliższego zapoznania się z naszym produktem geosiatka o sztywnych węzłach Polgrid wyprodukowanych w firmie Pietrucha.

 

21.08.2012|

Nowość w ofercie

2012-09-28132053_89.jpg

Nowość w ofercie geosyntetyków Pietrucha!

 

                W najbliższych miesiącach Firma Pietrucha uruchomi produkcję geokompozytów o sztywnych węzłach Polgrid. Geokompozyt Polgrid to trwale połączona siatka o sztywnych węzłach Polgrid z lekką polipropylenową geowłókniną. Kompozyty Polgrid będą miały zastosowanie w projektach inżynierii lądowej tj. budowa dróg, budowa nasypów kolejowych oraz skarp. Kompozyty Polgrid Pietrucha dzięki trwałemu połączeniu dwóch materiałów będą spełniały zarówno funkcję separacyjną jak i stabilizacyjną podłoża jednocześnie, co pomoże skrócić czas instalacji warstw geosyntetyków oraz poprawia ekonomię wykonywanego projektu. Dodatkową, ale równie ważną funkcją kompozytów Polgrid wyprodukowane w firmie Pietrucha będzie rola filtracyjną, uzyskana poprzez zastosowanie geowłókniny polipropylenowej.

Jest to kolejna inwestycja firmy Pietrucha mająca na celu poszerzenie gamy produktów marki Polgrid z przeznaczeniem pod inżynierię lądową. Finalizacja inwestycji przewidywana jest na Październik bieżącego roku.

18.05.2012|

Podziękowania

tn_IMG_0386.JPG

Serdecznie dziękujemy Państwu za odwiedzenie naszego stoiska podczas targów AUTOSTRADA POLSKA 2012. Przeprowadziliśmy wiele interesujących spotkań, które były dla nas okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń. Państwa sugestie, propozycje i spostrzeżenia posłużą nam w dalszych pracach nad rozwojem firmy i przyczynią się do jeszcze lepszej współpracy z naszymi Klientami. Zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży.

24.04.2012|

Zaproszenie na targi

baner2.jpg

ZAPROSZENIE

 

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznych targach „Autostrada-Polska” w Kielcach, które odbędą się w dniach 8-11 maja.

 

Jesteśmy na zewnątrz w sektorze 3, stoisko ZB75

 

Zaprezentujemy Państwu nasze produkty dedykowane dla branży budownictwa drogowego, inżynierii lądowej i wodnej: 

 

 • geosiatki POLGRID
 • grodzice winylowe
 • ekrany akustyczne
 • system profili kompozytowych TERRA DECK

 

Mamy nadzieję na spotkanie i możliwość przedstawienia Państwu naszej oferty.

Gorąco zapraszamy.


02.04.2012|

Grodzica winylowa Pietrucha plus geosiatka Polgrid - sukces gwarantowany!

IMG-20120320-00318.jpg

W połowie marca tego roku mogliśmy przekonać się o niezawodności naszych produktów przeznaczonych do zastosowań w inżynierii lądowej tj. geosiatka Polgrid oraz grodzice winylowe Pietrucha. Projekt jaki otrzymała do wykonania nasza firma to ścianka szczelna zlokalizowana w na plaży w Sopocie w niedużej odległości od mola. Cała trudność montażu grodzic polegała na problemie związanym z zapadaniem się koparki z wibromłotem w piaszczystym gruncie. Koparka z wibromłotem była niezbędna do montażu grodzić przy tym projekcie więc cała sytuacja wymusiła stworzenie rozwiązania dla danego problemu. Problem można było rozwiązać na 2 sposoby, pierwszy to wyłożenie betonowymi płytami toru jazdy, natomiast drugi sposób to rozwinięcie geosiatki dwuosiowej Polgrid Pietrucha. Wygrało rozwiązanie z siatka dwuosiową Polgrid Pietrucha. Dlaczego, odpowiedz jest prosta - poprzez zastosowanie geosiatki dwuosiowej BX 30/30 Polgrid mogliśmy zrealizować cała inwestycje bez konieczności budowy kosztownych tymczasowych dojazdów drogowych. Jak widać na załączonym zdjęciu w bardzo szybki sposób (wystarczyło rozwinąć rolkę geosiatki Polgrid BX 30/30 ) udało się stworzyć stabilna, efektywną oraz nisko kosztową pod względem czasu oraz środków finansowych drogę dojazdu do miejsca realizacji inwestycji. W ten oto sposób używając Geosiatki Polgrid BX 30/30 inwestycja budowy ścianki szczelnej, którą tworzyły grodzice Pietrucha zrealizowano bardzo sprawnie w krótkim okresie czasu, jednocześnie zmniejszając koszty wykonania inwestycji.

09.02.2012|

Laureat konkursu

laureat.jpg

POLSKA JAKOŚĆ 2012 to ogólnopolski program pro-jakościowy mający na celu promocję wyróżniających się na polskim rynku podmiotów. Jego główną ideą jest promocja polskich rozwiązań zarówno w sferze stricte produktowej, promocja i eksponowanie czołowy na rynku marek polskich z powodzeniem walczących z zachodnią konkurencją jak i polskich rozwiązań w sferze usług oraz organizacji firmy.

22.11.2011|

Artykuł

roboty1b.jpg

Nowoczesne rozwiązania i technologiczna innowacja Geosiatek Pietrucha!

Z początkiem czerwca tego roku Firma Pietrucha uruchomiła nowoczesna linię do produkcji geosiatek o sztywnych węzłach, będących jednym z najbardziej innowacyjnych produktów stosowanych w drogownictwie oraz inżynierii lądowej. Wraz ze startem produkcji Firma Pietrucha stała się pierwszym, a zarazem jedynym producentem w Europie środkowo – wschodniej tego typu materiału. Geosiatki Pietrucha BX oraz UX jakie zostały już przedstawione na rynku krajowym oraz europejskim jako nasz sztandarowy produkt. W szybkim tempie zdobyły uznanie i akceptację klientów, znajdując zastosowanie na budowach dróg w Polsce, krajach sąsiadujących oraz całej Skandynawii. Doskonałe właściwości techniczne Geosiatek Pietrucha oraz konkurencyjne warunki handlowe i logistyczne to główne argumenty zwiększające atrakcyjność Polgrid / Eurogrid (nazwa Handlowa Geosiatek Pietrucha) oraz sprzyjające rozwojowi i ekspansji na pozostałe rynki europejskie, co odnotowujemy już od pierwszych dni rozpoczęcia produkcji. Na chwilę obecna inwestycje drogowe są realizowane z użyciem Geosiatki Pietrucha na rynku krajowym oraz Danii, Norwegii, Finlandii, Lotwy oraz Liwty (budowy w toku).

Ważnym aspektem do poruszenia w temacie Geosiatek Pietrucha jest ich wielozadaniowe zastosowanie, ponieważ nie każdy wie, że produkt ten oprócz zastosowania w drogownictwie posiada również szerokie zastosowanie w budownictwie. Mowa jest tutaj o przeznaczeniu Geosiatek Pietrucha dla budowy konstrukcji fundamentów budynków, umiejscawianych się na trudnych gruntach (grząskie, podmokłe), do budowy fundamentów pod elektrownie wiatrowe, do budowy ścianek szczelnych oraz konstrukcji dróg kolejowych.

11331e9c1081c3611a53ec476939c9765c048b35