Pietrucha Group

STABILIZACJA GRUNTU

Geosiatka POLGRID o sztywnych, integralnych węzłach.

W celu podniesienia trwałości podłoża, wykorzystuje się różnorodne rozwiązania. Jednym z najskuteczniejszych i zapewniających osiągnięcie najtrwalszych rezultatów, jest wykorzystanie geosiatek POLGRID do stabilizacji gruntu.

Są one produkowane na bazie termoplastycznej płyty o konkretnej grubości, która jest wytłaczana oraz przechodzi proces mikroperforowania. W następnym kroku płyta jest rozciągana w obu kierunkach w celu przygotowania oczek o pożądanej wielkości.

Rozciąganie prowadzi również do zorientowania struktury polimeru na poziomie molekularnym, dzięki czemu osiągane są unikalne, niezwykle wysokie parametry wytrzymałościowe produktu końcowego. POLGRID nazywamy georusztem lub geosiatką o sztywnych, integralnych węzłach, ponieważ powstała w procesie produkcji struktura nie posiada żadnych połączeń.

Taki proces produkcji determinuje ogromną sztywność i nieprzesuwalność węzła georusztu, dzięki czemu reaguje on natychmiast na obciążenie i przeciwstawia się dążeniu ziaren kruszywa do przemieszczania. W rezultacie stabilizacja gruntu z ich wykorzystaniem jest niezwykle skuteczna, a przy tym nie wymaga prowadzenia zaawansowanych prac dodatkowych, zmniejszając czas realizacji całości inwestycji.

Wieloletnie badania terenowe oraz laboratoryjne wykazały, że to właśnie skuteczne zablokowanie kruszywa za pomocą geosiatki jest kluczowym czynnikiem wpływającym na efektywność zbrojenia, zarówno podczas wstępnego zagęszczania, jak również w dalszym okresie eksploatacji.

 

Bez zastosowania geosiatki kruszywo rozchodzi się na boki Żebra georusztu blokują kruszywo zapobiegając jego rozchodzeniu się na boki

Demonstracja działania geosiatki o sztywnych węzłach (georsztu) POLGRID oparta na efekcie zaklinowania kruszywa. Film obrazuje jak georuszt zapobiega rozchodzeniu się kruszywa podczas zagęszczania.

11331e9c1081c3611a53ec476939c9765c048b35